Závislost na Coca-Cola

Petr, Březen 27, 2014

Ahojky sice to není až tak známé, ale hodně lidí je závislých na Coca-Cole, i když se o tom moc nepíše ani samotná coca-cola na to neupozorňuje !
Já jsem pil Colu od svých 18ti let aktivně denně 2 – 4 litry denně , ze začátku jen plechovku , poté 1l a časem se zvyšovalo až na 2litry.
Do 18ti let jsem pil vodu ze šťávou + tu colu ale postupem času přešla na pití právě jen cola !
Dnes kde je mi 33 jsem konečně přestal Coca-Cola jsem pil 15let mám zničené zuby je to neuvěřitelný ale cola má v sobě moc cukru a kyseliny takže kdo nepoznal neuvěří ale cola dokáže vyžrat zuby až člověku zbudou jen krápníky v puse které pak přináší za 1) ošklivý pohled za 2) nekonečnou bolest kterou odstraní až stomatochirurg pač jsem k zubaři nechtěl už jen pro ostudu jak to člověk nechal zajít až tak daleko bral jsem ibalgin aby bolest přešla ale pak mě to při noční v práci tak chytlo že jsem se pokoušel sám si ten zub vytrhnout ale nic nepomohlo nakonec jsem s radostí a s krutou bolestí běžel na pohotovost kde mě vrtali a dali arzén a můžu říct že po cca 3měsících jsem se konečně vyspal a žádná bolest jenže pohotovost byla jen nouzovka pak jsem si našel zubaře kde teda málem omdlel, pak mi řekl ortel za 1) moc času a moc práce a bolesti 2) větší finanční obnos takže mě čekalo 10 x trhani zubu kde mě na stomatochirurgii 1x za měsíc vytrhli 3 zuby pak jsem se měsíc léčil s bolestí po vytrhání protože jsem tam měl hodně zánětu a zuby byli hodně prohnilý.

Poté mě čekaly korunky celkově mě to stálo 30.000kč moje zuby mě zbyli jen asi 4 takovou má sílu Coca-Cola.

Kdo si myslí že zubama to končí tak se ohromně mýlí, leta pití Coly mi skoro nic zdravotně nedělalo ale posledních pár roků zpět strašný křeče břicha i několikahodinový pocit na wc jako na velkou ale člověk mohl sedět na wc i 30minut a skoro nic jen trocha vody postupem času křeče byli horší a horší a přidala se i krev a krev byla častější a křeče už kolikrát nešli ani vydržet ! Samotnou bolestí jsem se sápal na wc po dlaždičkách už jsem si říkal že bude snad i po mě že v břiše něco praskne a bude to ale nikoliv jen ty hrozný stavy plný bolesti.

I když si člověk řekne že takhle trpí a jaká bolest zubů , přátelé mi říkali nepij to , pij něco jinýho ale vím že mi radily dobře ale kdo je závislej a miluje Colu tohle slyšet nechce a nebo to jen vyslechne a myslí si svoje!
Až tento Srpen 2012 jsem měl zase křeče a stavy každej den na umření a jelikož mám zahradu a v létě jsem ji zaléval vodou čím taky jiným že… říkal jsem si jak by asi vypadala ta zahrada kdybych ji zaléval Coca-Colou a tak kdyz začal školní rok řekl jsem si že prvňáčkům začíná jiný život že i já to zkusím a tak od 1 – 15 září jsem přešel z 2litru Coly na 1litr Coly ale co následovalo jsem si ani v nejhorším snu nemyslel křeče a bolesti snad 20x tak horší a častější na wc jsem běhal asi 30x za den a to si vůbec nevymýšlím ani nepřeháním čím jsem více abstinoval tím to bylo horší první dva dny ne naopak to mě bylo lepší křeče žádný ale pak prostě bylo znát že se tělo brání že chce tu Colu !

Po 15ti dnech jsem Colu přestal pít úplně co mi pomohlo ?? Pil jsem zelený čaj a vodu z vodovodu, později mě pomohl Sodastream.cz kde si dělám sodovky + ochutím vodu šťávou orange, malina, zelený čaj a to mi opravdu hodně pomohlo a i mě to baví.

Dá se říct že celý měsíc odvykání byli jen bolesti a křeče a krev ! Ale chce to vydržet po měsíci nevim co to je křeč břicha, nevím co to je krev z konečníku , nemám slepenou pusu a divnou vrstvu na zubech jako tomu bylo u Coly !!

Jen jedna rada kdo chce skončit s colou nejdříve zkuste o polovinu snížit pak úplně , ale teď to nejduležitější změňte svůj život !!! Jinak toho nedosáhnete !
Přiznám se piju Vodu a Sodastream a colu si dám 1×7 dní malou skleničku nebo plechovku 0,25l a vůbec mi to nic nedává jako mi to kdysi tolik hodně dávalo jako bych pil vodu která mi nechutná.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *